دنــــیـــای فــــــــــــــــــــــوتــبــال
موضوعات وبلاگ

 

رئال مادرید:
● نام باشگاه: رئال مادرید
▪ لقب باشگاه: کهکشانی ها و قوهای سپید
▪ سال تأسیس: ۱۹۰۲
▪ رئیس باشگاه: فلورنتینو پرز
▪ آدرس :Avda. Concha Espina ۱ ES - ۲۸۰۳۶ Madrid
▪ تلفن: ۹۱۳-۹۸۴-۳۰۰ -۳۴+
▪ فکس: ۹۱۳-۹۸۴-۳۸۲ - ۳۴+
▪ سایت رسمی : www.realmadrid.com
▪ لباس : سفید
▪ ورزشگاه: سانتیاگو برنابئو
▪ آدرس ورزشگاه :Concha Espina ۱ , ۲۸۰۳۶ Madridspain
▪ ظرفیت ورزشگاه : ۷۲ هزارو ۱۱۶ نفر
▪ ابعاد زمین : ۱۰۷ متر* ۷۲ متر
▪ منشی باشگاه : مارتا سیلوا دی لاپوئرتا
▪ مدیر مطبوعاتی : مارتا سنتیستبان
ورزش زيبا و مهيج فوتبال تاكنون باشگاهي چون رئال مادريد از حيث تعداد قهرماني و افتخار به خود نديده است. شهر قديمي و پر جمعيت مادريد، پايتخت كشور اسپانيا، مهد باشگاه هاي بزرگ است.
رئال مادرید و آتلتيكو دو باشگاه معروف و بزرگ اين شهر زيبا به شمار مي آيند. در شهر مادريد همگي طرفدار يكي از اين دو تيم هستند و پيكارهاي اين تيمها در برابر يكديگر از معروفترين دربي هاي اروپاست.
همواره، هنگام بازي هاي رئال در ورزشگاه اختصاصي اين تيم يعني سانتياگو برنابئو، هواداران كثيري براي تماشا به استاديوم مي روند و تيم محبوب خود را تشويق مي كنند.
باشگاه رئال مادريد سه سال پس از تأسيس، در سال 1905 نخستين قهرماني خويش را با به دست آوردن جام حذفي اسپانيا جشن گرفت. رئال 17 بار جام قهرماني مسابقات حذفي اسپانيا را از آن خود كرده است كه آخرين آن در سال 1993 بود.
سفيد پوشان مادريدي در سال 1923 به اولين جام قهرماني ليگ باشگاه هاي كشورشان دست يافتند و از همان سال دوران اوج خود را آغاز نمودند. رئال با هنرنمايي بازيكنان بزرگ خويش در سالهاي 1961 الي 1969 به هشت قهرماني ليگ باشگاه ها رسيد. پس از آن هم در طي دهه هاي 70 و80 و90 ميلادي همچنان به عنوان يكي از قدرتهاي اسپانيا به قهرماني هايي نيز دست يافت. رئال تاكنون با 29 عنوان قهرماني در ليگ اسپانيا، يكي از پرطرفدارترين تيم هاي اسپانيايي به شمار مي آيد.
اين باشگاه در كلكسيون افتخارات خويش جام هاي متعدد اروپايي را نيز دارد، به طوريكه هنوز باشگاهي از نظر تعداد قهرماني و كسب افتخار به رئال مادريد نرسيده است و از نگاه آمار، پر افتخارترين تيم باشگاهي جهان است.
طرفداران فوتبال به مردان رئال لقب "قوهاي سفيد" را داده اند و بسياري از آنان در سراسر جهان، ديدارهاي اين تيم بزرگ را دنبال و پيگيري مي كنند.
رئال مادريد 5 سال متوالي در سالهاي 1960-1959-1958-1957-1956 به قهرماني جام باشگاههاي اروپا دست يافت. همچنين در سالهاي 1966- 1998-2000-2002 ( دوره گذشته اين جام اروپايي را به كلكسيون جام هاي خويش اضافه نمود.)
قوهاي سفيد در سالهاي 1960-1968-2002 جام بين قاره اي را نيز مال خود كردند.
در سال2002، باشگاه رئال يكصدمين سال تأسيس خود را جشن گرفت و درهمين سال به قهرماني سوپر جام باشگاههاي اروپا دست يافت.
رئالي ها، به جز 9 جام قهرماني باشگاههاي اروپا، در سالهاي 1986و1985 جام يوفا را فتح كردند.
باشگاه رئال مادرید در طول حيات ورزشي اش، همواره از مربيان بزرگ و نامدار براي هدايت تيم استفاده نموده است. آنتونيو كاماچو (اسپانيا) ، يوپ هاينكس (آلمان) ، جان توشاك (ولز) ، فابيوكاپلو (ايتاليا) ، گاس هيدينك (هلند) دل بوسکه (اسپانیا) و... از مربيان طراز اول رئال به شمار مي آيند كه هر يك زماني رهبري تيم را بر عهده داشتند.
اما رئال با رهبري ويسنته دل بوسكه اسپانيايي بيشترين جام ها را فتح نموده و به افتخارات زيادي دست يافته است. اينك اين سمت برعهده خوان ده راموس اسپانيايي مي باشد.
در سالهاي اخير مديران رئال براي رسيدن به افتخارات بيشتر، به فكر جذب ستارگان بزرگ جهان افتادند و در اين راه فيگو از بارسلونا، زيدان از يونتوس، كارلوس و رونالدو از اينترميلان ، بكهام از منچستريونايتد، ساموئل از آث رم، مايكل اوون از ليورپول، کاکا از میلان، کرستیناو رونالدو از منچستریونایتد، ژابی آلنسو از بارسلونا و  را جذب نمودند و با اين تيم رويايي،
درپي افتخارات جديد مي باشند. از رائول ،كاسياس ، مورينتس و گوتی مي توان به عنوان ستارگان اسپانيايي اين تيم نام برد.
 اما حضور ستارگاني چون فرانس پوشكاش و آلفردو دي استفانو به عنوان دو اعجوبه فوتبال جهان در تيم ، كارنامه درخشاني را در اواخردهه 50 و اوايل دهه 60 ميلادي براي رئال رقم زده است.
  در حال حاضر نیز رائول گنزالس به عنوان محبوب ترین بازیکن رئالی هاست که در بین تمامی ستارگان بیشترین گل زده در طول تاریخ را به نام خود ثبت کرده است.

بیوگرافی بازیکنان جهان
نتایج زنده و جداول لیگ

 • آمار وبلاگ:
   

  بازدید امروز : 19
  بازدید دیروز : 206
  بازدید هفته : 19
  بازدید ماه : 5406
  بازدید کل : 138676
  تعداد مطالب : 15
  تعداد نظرات : 49
  تعداد آنلاین : 1